Saleor pozyskuje 8 mln dolarów finansowania

Polsko-amerykański Startup Saleor, rozwijający open-source’ową platformę handlu elektronicznego typu „headless”, która następnie jest wykorzystywana przez programistów do budowy sklepów internetowych, pozyskał 8 milionów dolarów w rundzie Seed.

Założony w 2020 roku, ale istniejący jako projekt od 2013 roku, Saleor to open-source-owa platforma e-commerce typu headless. Początkowo została uruchomiona przez agencję internetową, która następnie wyodrębniła ją jako własny startup. Obecnie platformy używają marki, takie jak Lush i Breitling.

W inwestycję zaangażowali się głównie Target Global (inwestorzy wcześniej wspierający takie firmy jak Revolut i Auto1) oraz gigant e-commerce Zalando.

API Saleora do e-commerce wykonuje pracę związaną z back-endem zakupów online, podczas gdy programiści tworzą dedykowany front end.

Runda Seed zasługuje na uwagę, ponieważ pokazuje, że open-source zyskuje popularność w handlu elektronicznym, gdzie zazwyczaj dominują rozwiązania zamknięte. Saleor konkuruje z innymi, bardziej tradycyjnymi narzędziami do e-commerce, takimi jak Shopify, Builder.io, Elastic Path.

comments powered by Disqus