Marketplanet przejęte przez Szwedzki fundusz

Marketplanet produkuje narzędzia do wsparcia procesów P2P (Purchase to Pay). Firma pomaga firmom kupować, zamawiać i rozliczać zakupy.

Grupa Byggfakta podpisała umowę o przejęciu wszystkich udziałów w polskiej firmie Marketplanet. Marketplanet to wiodąca firma eSourcing i eProcurement w Polsce, a jej portfolio rozwiązań obejmuje całe procesy od planowania zamówień, weryfikacji dostawców, przetargów online, negocjacji, zarządzania umowami po obsługę faktur elektronicznych.

Przejęcie umacnia pozycję Grupy Byggfakta na jednym z największych rynków w Europie. Marketplanet został założony w 2001 roku i oferuje rozwiązania zarówno dla sektora prywatnego, jak i publicznego. Od momentu powstania firma stale rozwija swoje usługi i obecnie jest wiodącą firmą w Polsce w dziedzinie przetargów online i eProcurement. Oferta składa się z trzech platform o zróżnicowanych charakterach:

Platforma Source-to-Pay: głównie używana przez duże przedsiębiorstwa sektora prywatnego. Pomaga w zautomatyzowaniu całego procesu zamówień, zwiększając efektywność i poziom automatyzacji oraz cyfryzacji. Przetargi publiczne online: platforma jest obecnie wykorzystywana w zamówieniach publicznych przez około 2 200 instytucji publicznych. Supplier Cloud: to platforma typu SaaS dla dostawców, oferująca innowacyjne rozwiązanie do korzystania z możliwości biznesowych i interakcji z klientami.

“Polska to interesujący rynek, na który patrzymy od pewnego czasu. Oferta Marketplanet w zakresie przetargów online doskonale wpisuje się w Grupę Byggfakta, i bardzo się cieszymy, że teraz podejmujemy krok w kierunku rozwoju działalności w Polsce i umacniamy naszą pozycję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej dzięki przejęciu. Polska to duży i rozwijający się rynek, w którym planujemy długoterminowe wzmocnienie naszej oferty” - mówi Dario Aganovic, CEO Grupy Byggfakta.

comments powered by Disqus